Klijavimo-armavimo mišinys Caparol CT190 25kg

10,33 EUR
Mineralinis sausasis skiedinys termoizoliacinėms medžiagoms klijuoti ir armuoti

 • 157004
 • Matysite suformavus krepšelį
 • Klientų apsaugos politika Klientų apsaugos politika
 • Saugus apmokėjimas Saugus apmokėjimas
 • Prekių grąžinimas Prekių grąžinimas

Paskirtis

Mineralinis skiedinys CS IV pagal EN 998-1 sistemų „Capatect-WDV-Systeme" ir „Natur+" termoizoliacinėms medžiagoms klijuoti ir armuotiems sluoksniams sudaryti.

Savybės

 • Nedegus arba sunkiai degus naudojant su minėtomis „WDW" šiltinimo sistemomis.
 • Atsparus oro veiksniams, hidrofobiškas pagal DIN V 18550.
 • Labai laidus vandens garams.
 • Ilgo veiklumo.
 • Labai patvarus.
 • Ekologiškas.
 • Mineraliniai rišikliai su plastikliais.
 • Hidrofobiškumą, elastingumą, sankibą gerinantys priedai. 

Pakuotė/indų talpa

25 kg maišai, 800 kg vienkartiniai konteneriai, 1,3 t dideli maišai, 1,3 t konteineriai, silosai.
Vienkartiniams konteiniariams kaip papildoma apsauga nuo oro sąlygų rekomenduojami apsauginiai gaubtai ( Mat.-Nr. 807534).

Spalvos

Šviesiai pilka.

Laikymas

Sausai, vėsiai bet ne šaltyje. Saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. 12 mėn. turi mažai chromo. Konteinerius arba silosus, esant ilgoms technologinėms pertraukoms (žiemos periodu), visiškai ištuštinti. Nepradaryti indai galioja apie 12 mėn.

Šilumos laidumas

0,45 W/(m · K)

Piltinis tankis

apie 1,38 kg/dm3

Pasipriešinimo difuzijai koeficientas μH2O

µ ≤ 25

Vandens sugerties koeficientas

w2 c ≤ 0,20 kg/m2 · min0,5 pagal DIN EN 1015-18

Vandens garų pralaidumas sd reikšmė

0,10 m

Produkto numeris

190

Pagrindo paruošimas

Akmens mūras, betonas, gerai kimbantys paviršiai turi būti švarūs, sausi, ir išlaikantys apkrovą. Reikia nuvalyti nešvarumus, kibimą mažinančias medžiagas (pvz., alyvos plėvelę), taip pat skiedinio perteklių. 
Pakenktus, atsilupinėjusius dažų sluoksnius ir atšokusius tinkus, kiek įmanoma reikia visiškai pašalinti. Atšokusį tinką reikia pašalinti (nudaužyti), o paviršių iš naujo gerai nutinkuoti. 
Stipriai sugeriančius, birius arba tepančius paviršius reikia gerai nuvalyti iki tvirto pagrindo ir nugruntuoti „Sylitol-Konzentrat 111".

Sąnaudos

Išlyginamasis sluoksnis:
apie 1,8-2,2 kg/m2

Termoizoliacinėms plokštėms klijuoti

rumbų ir taškų metodas: apie 4,5-5,0 kg/m2
viso paviršiaus klijavimas: apie 5,5-7,0 kg/m2
dalinis paviršiaus klijavimas mašinomis: apie 5,5-6,0 kg/m2

Armavimo sluoksnis: 

apie 4,5 kg/m2, jeigu naudojamos stiroporo plokštės (apie 3 mm sluoksnio storis).
apie 5,0 kg/m2, jeigu naudojamos mineralinės vatos plokštės (apie 3,5 mm sluoksnio storis).
apie 6,5 kg/m2, jeigu naudojamos kanapių pluošto plokštės (apie 5,0 mm sluoksnio storis).
Pateiktieji duomenys yra apytikri. Atliekant darbus, reikia atsižvelgti į nukrypimus, atsiradusius dėl objekto specifikos ir darbo sąlygų.

Dengimo sąlygos

Aplinkos, pagrindo temperatūra dengiant ir džiūstant turi būti ne žemesnė kaip +5°C ir ne aukštesnė kaip +30°C. Negalima dengti tiesiogiai šviečiant saulei arba esant stipriam vėjui, esant rūkui arba didelei drėgmei. 
Dirbant remtis Vokietijos tinkavimo asociacijos instrukcijomis  „Tinkavimas esant žemai ir aukštai temperatūroms".

Džiūvimas/Džiūvimo trukmė

Mechaniškai sutvirtinti smeigėmis, reikia gerai sukibus klijų sluoksniui  maždaug po 1 dienos.
Kai oro temperatūra yra + 20°C ir santykinis oro drėgnumas 65 %, armavimo sluoksnio paviršius išdžiūsta per 24 valandas. Armavimo sluoksniai visiškai išdžiūsta ir paviršius išlaiko apkrovą po 2-3 dienų. 

„Capatect Klebe- und Spachtelmasse 190" džiūsta veikiama hidratacijos  (drėgmės) ir keičiantis fizikinėms savybėms, t.y. garuojant vandeniui. Todėl šaltuoju metų laiku arba esant dideliam oro drėgnumui, džiūvimo trukmė būna ilgesnė.

Įrankių plovimas

Panaudotus įrankius tuojau pat išplauti vandeniu.

Medžiagos dengimas

„Capatect-Klebe- und Spachtelmasse 190" gali būti dengiamas visosmis įmanomomis mašinomis, taip pat rankiniu būdu galinga lėtaeige elektrine maišykle, maišyti švariu, šaltu vandeniu tol, kol masė pasidarys vienalytė, be jokių grūdelių. Palikti 10 min. bręsti ir dar kartą trumpai pamaišyti. Jeigu reikia, po 10 min. galima skiedinį praskiesti, įpilant truputį vandens (25 kg maišui - 5-6 l vandens).
Priklausomai nuo atmosferos sąlygų, skiediniui paruošti reikia apie 2-2,5 valandos. Negalima sukietėjusios masės iš naujo skiesti vandeniu.

Mašinų įrangos pavyzdys

Ištisinio veikimo maišytuvas „Berö Calypso 15" su standartiniu dozatoriumi. 

Svarbu:

Prašome būtinai laikytis mašinos gamintojo instrukcijų!

Elektros pajungimas:
400 V srovė/16 A.

Vandens pajungimas:
Žarna 3/4˝  GEKA, veikiant mašinai vandens spaudimas turi būti ne mažesnis kaip 2,5 bar.

Vandens sąnaudos:
Klijuojant apie  250 l/val., dengiant armavimo sluoksnį apie 300 l/val. Reikiama konsistencija reguliuojama vandens krano smulkaus reguliavimo ventiliumi ir priklauso nuo mašinos tipo.

Purkštukų dydis:
Dengiant tiekimo siurbliu arba maišymo ir tiekimo siurbliu, naudoti 10 mm purkštukus.

Armavimo sluoksnis

Reikia iš anksto išlyginti nelygumus polistirolo plokščių sandūrose ir pašalinti gludinimo dulkes.
Sistemoje Natur+ prieš dengiant armavimo sluoksnį, plokščių paviršių reikia išlyginti, padengiant jį išlyginamuoju glaistu.Tą patį rekomenduojama padaryti ir sistemose su mineralinės vatos plokštėmis.
Pritvirtinus langų ir kampų kraštų kampainius ir kitas briaunas bei vertikaliai sustiprinus fasado angų kampus, reikia užtepti klijų ir glaisto masę ant termoizoliacinių plokščių juosta, atitinkančia tinklelio plotį, ir tada į ją įspausti „Capatect-Gewebe 650" tinklelį, paliekant 10 cm užlaidą. Viską nuglaistyti, užgriebiant už ką tik padengto dar šlapio ploto, tokiu būdu padengiant visą sutvirtinančio tinklelio paviršių. Visas sluoksnio storis turi būti 3-4 mm. Sistemos Natur+ ( kanapių pluošto plokštėssluoksnio storis būna maždaug 5 mm.

Pastato briaunos:
Naudojant apsaugines briaunas be tinklelio, tvirtinantį tinklelį reikia dėti, paliekant 10 cm užlaidą aplink kraštus. Darant briaunas su „Capatect-Gewebe-Eckschutz” tinkleliu, tinklelio juostą reikia nutiesti tik iki tam tikros briaunos.

Izoliacinių plokščių klijavimas

Klijų masę užtepti ant plokštės blogosios pusės, priklijuojant centrą ir kraštus: palei plokštės kraštus tepamos 5 cm pločio klijų juostos, o per plokštės vidurį tepami 3 delno dydžio apskriti klijų plotai. Masės sukibimo paviršius taip pat sluoksnio storumas priklauso nuo paviršiaus – medžiagą reikia tepti taip, kad klijų sluoksnis padengtų apie 40 proc. paviršiaus. Klijų ir glaisto masė gali išlyginti pagrindo nelygumus iki ± 1 cm. Termoizoliacines plokštes dėstyti sukibimui ruožais, dedant ir stipriai prispaudžiant prie paviršiaus iš apačios į viršų. Netepti klijų plokščių susidūrimo vietose. Žiūrėti, kad plokštės nepasistumtų iš vietos ir nenukryptų nuo pagrindo.

Įvadas

Jeigu reikia, pastoliai apdengiami apsauginiu brezentu, kad džiūvimo metu paviršius būtų apsaugotas nuo atmosferos kritulių. 
Dirbant reikia laikytis nuorodų DIN V 18550, taip pat DIN 18350, VOB, C dalies.
Produktą perkant konteineriuose, silosinėse laikytis atitinkamų instrukcijų.

Nuorodos dėl pavojų ir saugos taisyklės (atitinka spausdinimo metu turimas žinias)

Ši miltelių pavidalo mineralinė klijų ir glaisto masė veikia šarmiškai. Dirgina odą. Gali stipriai pakenkti akims. Saugoti nuo vaikų. Neįkvėpti dulkių. Vengti patekimo ant odos ir į akis. Patekus į akis, jas praplauti dideliu kiekiu vandens ir kreiptis į gydytoją. Mūvėti atitinkamas apsaugines pirštines ir užsidėti akinius, naudoti veido apsaugos priemones. Prarijus tuojau pat kreiptis į gydytoją ir parodyti pakuotę arba etiketę

Atliekų tvarkymas

Visiškai tušti maišai tinkami perdirbti. Medžiagos likučiai sutvarkomi kaip mišrios statybinės ir griovimo atliekos (EAK 17 09 04).

Su sauga susiję duomenys, pavojų ir transporto ženklinimas

Xi – dirginanti.
Turi cemento.

Giscode

ZP1

Išsamesni duomenys

Žr. saugos duomenų lapus.

Leidimas

Z-33.41-130
Z-33.42-131
Z-33.43-132
Z-33.44-133
Z-33.47-859
Z-33.49-1071

CE ženklinimas

Nuorodos dėl CE ženklinimo:
Ženklinimas CE ženklu pagal EN 998-1 ar EN 15824  nurodomas ant pakuotės arba duomenų lape, kurį galite rasti internetiniame puslapyje  www.caparol.de .

157004

Specifinė nuoroda